vijesti

DRŽAVNO PRVENSTVO HLS U LOVNOM STRELJAŠTVU Pobijedila ekipa lovaca Zagrebačke županije, drugi su Požešani, treći Ličani, najbolji putuju u Estoniju

Ekipe svih naših županija sudjelovale su na 31. Državnom prvenstvu Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu održanom na strelištu Bzenica kraj Pleternice.

Ekipni pobjednik su lovci Zagrebačke županije, druga je Požeško-slavonska županija, dok je među pojedincima Josip Milković četvrti.

Prilikom svečanog otvaranja prošlogodišnji pojedinačni prvak Mario Genzić iz Zagrebačke županije tijekom izvođenja himne podigao je na jarbol državnu zastavu.

-Dobrodošlica svima uz želje za dobro oko i mirnu ruku – poručio je sudionicima Ivica Kovačević, predsjednik Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije.

Ispred grada domaćina pozdravila ih je gradonačelnica Pleternice Marija Šarić zahvalivši se Hrvatskom lovačkom savezu za ulaganja u Bzenici, te Županijskom savezu koji skrbi o strelištu, a obratio se i zamjenik požeško-slavonske županice Ivan Radošić.

Izaslanik Hrvatskog sabora i predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza Mato Čičak izrazio je zadovoljstvo ovim događajem rekavši da se lovci cijelu godinu pripremaju za ovo natjecanje s kojega će najbolji poći na Europsko prvenstvo u Estoniju.

-Lovstvo se diže kroz godine, novi zakon o lovstvu donosi puno dobrih stvari za lovce među kojima je i zaštita domicilnih udruga kod dodjele koncesija – istakao je Čičak i dodao da je Hrvatski lovački savez znatno povećao novčane iznose za nagrade strijelcima s ciljem jačanja tog sporta. Čičak je hicem proglasio Državno prvenstvo otvorenim.

Nakon dvodnevnih natjecanja u svim disciplinama lovnog streljaštva ekipni pobjednik je Zagrebačka županija sa  1789 bodova, druga je Požeško-slavonska županija sa 1780 bodova, a treća Ličko-senjska sa 1777 bodova.

Najbolji pojedinac je Igor Klarić(Zagrebačka županija) sa 382 boda, drugi je Ivan Vitko, također Zagrebačka županija sa 73 boda, a treći Martin Vlahek(Krapinsko-zagorska županija) sa istim brojem bodova. 

Pehare, medalje i nagrade su uručili gradonačelnica Pleternice Šarić, potpredsjednik Hrvatskog lovačkog saveza(HLS) Blaženko Bajić, predsjednik požeškog Saveza Kovačević i glavni tajnik HLS-a Hrvoje Kukas.

Organizacija natjecanja je bila izuzetno dobra, pa su domaćini primili brojne pohvale među ostalima i potpredsjednika HLS-a Blaženka Bajića. Na isti način je ocijenjen rad brojne sudačke ekipe.

Izvješće Jelenka Topića

Back to top button
x

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online iskustvo. Suglasni ste prihvatiti upotrebu kolačića u skladu s našim pravilima o kolačićima.